Sanki yarın ölecekmiş gibi yaşa. Sanki sonsuza dek yaşayacakmış gibi öğren. - Mahatma Gandhi 

   0546 233 3558  Demircikara, Tuğba Apartmanı, 1429. Sk. 23/B, Muratpaşa/Antalya

BlogFacebook ReklamlarıFacebook’ta retargeting (yeniden hedefleme) reklamları nasıl yapılır?

Facebook’ta retargeting (yeniden hedefleme) reklamları nasıl yapılır?

Bu yazımda aslında bir çoğunuzun maruz kaldığı bir reklam modelinden bahsedeceğim. Facebook Retargeting Reklamları! Hani bir e-ticaret sitesinde ürünü incelerseniz ya da sepete ekler ama satın almazsınız sonra o ürün sizin peşinizi bırakmaz ve her yerde karşınıza çıkarak kendini hatırlatır. İşte bu reklam modeline Facebook Yeniden Hedefleme reklamları deniyor.

Benim de müşterilerimde sıkça kullandığım ve gerçekten çok iyi sonuçlar aldığım modellerden bir tanesinidir.  Bu modeli kullanabilmeniz için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar var. En önemlisi Facebook Pikseli! Facebook Piksel’leri sayesinde sitemizi ziyaret eden potansiyel müşterilerimizin hareketlerini takip ediyor ve istediğimiz zaman karşılarına ürünlerimizi çıkarabiliyoruz.  

facebook pixel code 1

Facebook Piksel kodunu websitemize yerleştirdikten sonra diğer yapmanız gereken adım “Katalog” yüklemesi.  Özellikle bir e-ticaret websitesine sahipseniz bunu yapmanız çook önemli! Bu konuda daha sonra ayrıntılı bir şekilde bir yazı ele alacağım ama şu an sadece işin mantığını anlatmak istiyorum. Facebook’a kataloğunuzu csv, txt, xml gibi formatlarda yükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki görselde bir müşterim için yüklemiş olduğum örnek katalogu görebilirsiniz. Bir websitesinde olduğu gibi Ürün Adı, Fiyatı, Açıklaması vs bir çok bilgi burada da yer alıyor.

Ekran Resmi 2018 08 21 22.48.20

 

Bu katalog ve websitemize yerleştirdiğimiz pikselimiz sayesinde potansiyel müşterilerimize ürünlerimizi tekrar hatırlatıyor ve satışlarımızı artırıyoruz!

Ekran Resmi 2018 08 21 22.54.24

Bu yazımda daha çok işin mantığını anlatmak istedim. Sonraki yazılarımda daha ayrıntılı bir şekilde adım adım bunu nasıl yapabileceğinizi göstereceğim. Takipte kalın 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir